nahrávám mapu....

Datum / čas
06.11.2019
17:00 - 19:00

Místo konání
Mama centrum

Kategorie


Srdečně zveme rodiče na přednášku úžasné terapeutky a Montessori pedagožky Mgr. Renáty Cholevíkové.

6. listopadu 2019 v Mamacentru Havířov.
Cena vstupného je 200Kč v předprodeji, 300Kč na místě.

Co je to vlastně rituál?
Rituál = zastavení se, uctění mezníků a předělů na naší cestě.
„Veřejné uznání“ našich životních změn…

Svému synovi dělám každý rok na snídani k narozeninám lívancový dort.
Jsou to vlastně obyčejné jablkové lívance naskládané na sobě, slepované domácí marmeládou a zakysanou smetanou, ale vím, že tento vždycky předčí všechny ty oficiální dorty pro účely oslavy. Je to totiž jeho milovaný zvyk.

Jen si vzpomeňte na různé – třeba i velmi bláznivé – věci a činnosti, které se vám v dětských letech tolik líbily. I kdyby šlo třeba jen o večerníček, pravděpodobně byste si ho tehdy nedali vzít. Opakující se rituály totiž pro dětskou duši znamenají jistotu, že je vše tak, jak má být.

Pokud připravujete dětem každoroční oslavu, byť by byla docela skromná, posilujete tím jeho sebevědomí – dítě v tento den cítí, že je pro ostatní členy rodiny důležité, že ho potřebují a mají rádi, že mu chtějí udělat radost.
I v dospělosti je touha po veřejném uznání našich životních změn, jejich oslavě a vědomém prožití, přirozená, jen v naší společnosti zpravidla nenaplněná. Ze všech těch rituálů nám tady zbyla jen svatba a pohřeb a možná právě proto se do nich investují tak absurdní částky! Ale i u drahé svatby často chybí její hlubší smysl.

Na které rituály se dnes již zapomnělo a které dětem a
vlastně i dospělým bytostně chybí?
Jak navrátit pomocí rituálů uvědomění, pocit vlastní jistoty a bezpečí?
Co je to vlastně rituál a kde všude jeho principu můžete využívat?

Rezervace

Rezervace jsou již uzavřeny pro tuto událost.Vaše osobní údaje (Jméno, Příjmení, E-mail, Telefonní číslo, Adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Anna Kohutová) je zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://www.mamacentrum.com/vseobecne-obchodni-podminky/), které vycházejí z české a evropské legislativy.