Návštěvní služba v těhotenství a po porodu
Poporodní služba porodní asistentky po ambulantním nebo domácím porodu
Poporodní návštěvy probíhají v domácím prostředí.
Mezi poskytované služby patří:
- vyšetření celkového stavu matky (krevní tlak, puls, teplota)
- přestřižení pupečníku a jeho ošetření
- kontrola zavinování dělohy a její případé krvácení
- případné vytažení stehů
- poradenství v oblasti výživy, aromaterapie a bylin po porodu
- vypsání dokumentace po porodu, na základě nichž je vystaven Rodný list dítěte
- příprava tinktury z placenty
Tato služba zahrnuje také péči o miminko, a to především:
- kontrola pupečního pahýlu
- zvážení a změření po porodu
- laktační poradenství
- test z patičky
Tel. 608717729
Cena: 2000 kč + dopravné 6kč/1km
Yu – fay – poporodní thajská masáž
Tato tradice dostala jméno podle: Yu – „udržovat, chránit“ a fay „oheň“. K tomuto účelu se používají například masáže teplými bylinnými kompresy, masáž teplým olejem, prohřívací nápoj a jiné. Thajský bylinný kompres zlepšuje trávení, zklidňuje nervovou soustavu, zabezpečuje lepší proudĕní krve, uvolňuje a pracuje s měkkými svaly, podporuje práci vnitřních orgánů .
Poporodní obnova formou masáže bříška je vhodná cca od 14 dnů po porodu 1-2x týdně po dobu šestinedělí.
Léčení jizvy po císařském řezu
Jste-li po císařském řezu je vhodná péče o vaši jizvu. Jizva se uzdravuje téměř 2 roky a aby nedošlo ke srůstům a vzniku potíží spojených s jizvou je ideální masáž jizvy a okolí ideálně 3 měsíce po císařském řezu.Naučím vás, jak o svou jizvu pečovat a přijmout ji.
Cena – 600,-
Objednávka na tel. 608717729
Náprava kostrče
Masáž pomocí baněk a náprava kostrče je vhodná pro ženy po úrazu pánve a kostrče, při potížích s otěhotněním, po problematickém porodu, při bolestech v zádech a pánve.
Cena hodinové terapie je 600,-
Objednávka na tel. 608717729
Cerrada- uzavření těla po porodu
Z tradice latinskoamerických porodních asistentek vychází nesmírně krásná a jemná technika, dodávající ženám po porodu sílu i relaxaci. Jedná se o velmi jemnou, ale při tom intenzivní relaxaci, která pomáhá ženě po porodu „uzavřít“ své tělo na mnoha rovinách – fyzicky, psychicky, duchovně i energeticky, a načerpat energii i sílu. Ač je porod nádhernou událostí v životě ženy, může být současně velmi intenzivní, náročný a vyčerpávající. Je vyvrcholením doby, kdy maminka nosila své dítě pod srdcem a vyživovala ho svým tělem i duší. Rituál je pojmenován podle tradičního ručně tkaného šátku latinskoamerické oblasti, který se jmenuje právě rebozo, a který slouží k mnoha účelům od podpory těhotného bříška, přes polohování u porodu až k nošení dítěte. „Zavírání kostí“ se provádí jako oslava a uctívání mateřství, završení procesu zrození nového života i matky, a vytváří pro maminku a její novorozené miminko velmi příznivé, jemné a bezpečné prostředí. V jihoamerické tradici se věří, a jistě nejen v ní, že žena při porodu otvírá nejen své tělo a kosti, ale také svou duchovní bránu pro zrození nového života. Tvrdí se zde, že se žena pohybuje na hranici mezi světy. Tento rituál se tedy prováděl za účelem toho, aby se žena po porodu opět uzavřela jak tělesně, tak i duchovně, aby se mohl její duch navrátit zpět do jejího těla. Zpravidla se rituál provádí na konci šestinedělí, ale má význam i mnoho let po prožitém porodu. A jaké může mít účinky, s čím může pomoci? při jakémkoli vyčerpání kdykoli po porodu, s fyzickým uzavřením těla ženy po porodu, kdy jsou její pánevní kosti staženy do původní polohy, se zavinováním dělohy, s energetickým uzavřením ženy po porodu, se znovunabytím psychické i fyzické stability, k hluboké relaxaci, uvolnění, vstřebání zážitků a energií těhotenství a porodu jako obřadní ukončení těhotenství a porodu, po náročném nebo traumatickém porodu, po porodu císařským řezem, po potratu posiluje vědomí ženství a sebe sama, osobní celistvost.