Těhotenské masáže

Těhotenská aromaterapeutická masáž

Masáž v těhotenství je vhodná a účinná jako prevence bolestivých spasmů, bolesti hlavy, těžkých nohou a otoků. Pomáhá překonávat únavu, napětí a vede k znovunalezení ztracené energie. Relaxační masáže  usnadňují změny probíhající v těle a současně jsou vynikající přípravou na porod.

Masáž je vhodná od ukončeného 3. měsíce těhotenství. Je zcela bezpečná.

Poskytujeme částečnou masáž – 20 minut nebo celkovou masáž – 60 minut, zahrnující masáž dolních končetin, bříška, šíje, horních končetin a zad.

Masáž probíhá na lehátku v poloze na zádech na boku, masáž zad probíhá vsedě. Pro tuto masáž využívám souboru jemných hmatů zcela odlišných od klasické masáže.

K masáži používáme pouze přírodní esenciální oleje, které nejsou chemicky upravované a jsou bez alkoholu a přírodní nosné oleje. Esenciální oleje mísíme s nosnými oleji a tak můžeme společně vybrat vůni, která bude vyhovovat právě Vám. Tyto speciálně vybrané oleje pro období těhotenství a k porodu mají příznivé účinky na Vaši namáhanou pokožku.

Masáž pro nastávající maminky si můžete dopřát 1x týdně

 

 

relaxační místnost

994067_672936069405088_1572229758_n

 

Rebozo masáž

 

Ženy v Mexiku používají rebozo nebo šátky po stovky let. Jedná se o posvátný oděv, který každodenně mají ženy na sobě, kvůli teplu, nošení věcí, podpoře dělohy v těhotenství, masáži. Mexické porodní asistentky jej mají jako pracovní nástroj v těhotenstvi, u porodu a po porodu.

Rebozo masáž se používá již mnoho let v indiánských kmenech, kde se tato technika dědí z generace na generaci. Masáž Rebozo může být použita během těhotenství, ale také v prvních týdnech po porodu, pokud nejsou žádné komplikace. Díky jemným pohybům reboza, kolébání a strečinku se uvolňuje napětí v celém těle, v děložních a pánevních vazech. Masáž dává ženě pocit lehkosti v těle. Houpavé pohyby působí příznivě i na miminko. Masáž pomocí reboza dokáže přirozeně a velmi jemně uvolňovat a tonizovat svaly, vazy a fascie v celém tělu. Navíc je velmi relaxační, přináší ženě klid a uvolnění, u masáže se vyplavují hormony štěstí. Rebozo ženu otvírá energeticky, harmonizuje její svaly a celé tělo, stimuluje její krevní oběh. Masáž také udržuje dítě ve správné pozici, což vede ke snadnějšímu porodu. Napomáhá při otocích, bolestech hlavy, migréně, potížích s krční a bederní páteří, uvolňuje pánev a dolní část zad, je účinná při otocích a pocitu těžkých nohou.

Kraniosakrální terapie

 

je metoda ovlivňující psychický i fyzický stav člověka, při níž se odstraňují blokády, které brání pravidelným pohybům části těla v jejich rytmu.

Tento rytmus je základním rytmem člověka (jako srdeční a dechový) a velmi působí na naši psychickou i fyzickou kondici.

 

Kraniosakrální terapie (cranio = lebka a sacrum = křížová kost ) vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř našeho fyziologického systému. Této hybné síle se přezdívá „primární dýchání“ a její stav ovlivňuje naše pohybové funkce, myšlení i emoce.

V kraniosakrální terapii je pozornost věnována rozpouštění blokád uložených v tkáních (svaly, vaziva, klouby, kosti), uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle.
Kraniosakrální terapie nabízí také somato-emocionální uvolnění a tím osvobození se od následků minulých zranění a

negativních zkušeností, které vznikají v důsledku přetížení, úrazu nebo silného emočního vypětí.
Během ošetření se v kraniosakrální terapii používá doteku rukou pro vnímání kraniosakrálního rytmu a jemnými technikami se podpoří jeho harmonické plynutí a celkové uvolnění těla i mysli.

Provádí se na lehátku v pohodlném oblečení

Kraniosakrální terapie – velmi jemná metoda je účinná, máte-li:

 • psychické nebo fyzické napětí, stres, poruchy koncentrace, autismus, dyslexie, podpora při léčbě závislostí
 • bolesti zad, hlavy a krku, skolióza, bolesti žaludku a břicha, problémy s dechem, astmatem, alergií, potíže s artikulací, koordinací pohybu, bolesti kloubů
 • problémy se zrakem a sluchem, zvonění v uších, záněty, záněty dutin, šilhavost, tiky
 • nespavost, neklid, strachy, úzkosti, deprese, emoční nestabilita, hyperaktivita, chronická únava

Dále při

 • posílení celkové imunity organismu, životní vitality a libida, pomáhá při problémech s otěhotněním, impotencí
 • poúrazových a pooperačních ošetřeních, ošetření lebky novorozenců
 • potížích v oblasti čelistí, skřípání zubů
 • autismu
 • metoda je relaxační až meditativní, podporuje proces osobního růstu

Při ošetření kraniosakrální terapií zůstává klient na lehátku oblečený, ošetřující pracuje kontaktem a lehkým tlakem.

Samotné ošetření trvá cca 60-80 min. Součástí ošetření je i konzultace potřeb a pocitů klienta nebo podobná poradenská činnost, takže se celková doba setkání obvykle činí cca 60 min.

 

 

Terapeutické masáže

 • Shiatsu masáž
 • Baňkovací masáž
 • Masáž k vyvolání porodu
 • Uvolnění kostrče
 • Masáž jizvy po císařském řezu
 • Tělové svíce
 • Moxování
 • Uvolnění pánve pomocí rebóza a míčkování
 • Vyvolávací masáž po termínu porodu

Termín objednání na tel. 608717729, email: kohutova.anicka@seznam.cz