Obecné informace o organizaci

V roce 2014 získalo stávající nestátní zdravotnické zařízení Mama centrum, které poskytovalo kontinuální péči o těhotné ženy a ženy po porodu, vlastní, pronajaté prostory a dostalo tedy příležitost rozšířit své služby pro rodiče. Podařilo se nám vytvořit všestranný, odborný tým a nabízíme komplexní a kontinuální péči a podporu těhotným ženám, rodičům a dětem. V rámci služeb hodláme nabízet nejen jednorázové kurzy, přednášky, semináře či workshopy ale také pravidelné aktivity, které budou provádět ženy a následně matky jejich mateřstvím a rodičovstvím.

Služby Mama centra

V rámci předporodní péče nabízíme

předporodní kurz, doprovod k porodu, příprava otce k porodu, individuální přípravu párů k porodu, těhotenské cvičení, těhotenská jóga, těhotenské plavání, těhotenské masáže

V rámci služeb pro rodiče a děti nabízíme

kurz nošení dětí v šátku,  kurzy pro děti od 2 měsíců do 5 let, Cvičení s dětmi v šátku dle Anny Kohutové, laktační poradenství, podpůrná setkávání kojících matek, poporodní jóga, jóga pro ženy, tvoření pro dětí a ženy,  volnočasové aktivity pro rodiče s dětmi.

Ostatní služby

Přednášky o výživě dětí, přednášky pro žáky a studenty o plánovaném rodičovství, přednášky o první pomoci malým dětem, setkávání pro sdílení porodních příběhů

Filosofile naší organizace je v souladu s kontaktním rodičovstvím* a proto je jednou z naší nejdominantnější činností nový cyklus přednášek a workshopů, který jsme tomuto tématu zasvětili. Kurzem, který obsahuje témata kojení a krmení dětí, bezplenková metoda kojenců, láskyplná a respektující výchova, nošení na srdci, baby-led weaning a hrané a tvořivé kontaktování , chceme inspirovat rodiče k vytvoření pevné a důvěrné vazby a porozumění s jejich dětmi.
V současné době je otázka vztahů a výchovy aktuální nejen ve školních či mimoškolních zařízeních, ale především v rodinách, kde tento proces začíná. To, že je dobré znát principy respektující výchovy, je výhodné nejen pro rodiče a jejich děti ale také pro společnost. Nejedná se o soubor přesně daných pravidel, protože každé dítě je jedinečná osobnost a má své individuální potřeby. Cílem je navázání vztahu s novorozenětem a udržení tohoto vztahu i během dalších fází vývoje dítěte, tedy jeho pochopení v období batolete, předškoláka i dospívajícího.